szukaj

szukaj
Wsparcie dla wyprawy Tramen Tepui 2012
Wsparcie dla wyprawy Tramen Tepui 2012
Sklep Tropiker wraz z wyłącznym dystrybutorem marki Care Plus firmą Nomader www.nomader.pl wyposażył dzielnych doświadczonych  uczestników Polsko-Wenezuelskiej wyprawy Tramen Tepui 2012 w produkty, służące ochronie zdrowie oraz zapewniające ochronę przeciwko moskitom i meszkom.
 
17 stycznia 2012 rozpoczęła się wyprawa  Tramen Tepui 2012 pod patronatem National Geographic, która ma charakter naukowo - badawczy. Powrót uczestników planowany jest na 25.02.2011

Grupa doświadczonych podróżników wyrusza do Wenezueli, w obszar Gran Sabana i prekambryjskich gór stołowych - Tepui. W marcu 2011 odbyli oni już pilotażową wyprawę w obszar Gran Sabana i tepui Tramen gdzie lokalna społeczność stwierdziła, iż nie odbywały się tu do tej pory żadne ekspedycje.To obszar niezwykle trudno dostępny z  jednym z najwyższych na świecie wskaźników endemizmu. Bardzo ważnym elementem wyprawy będzie pobranie próbek owadów i roślin, co z dużym prawdopodobieństwem łączy się z odkryciem nowych gatunków.  Działania naukowe wspiera Muzeum Zoologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyprawa zamierza  osiągnąć górną krawędź Tepui  klasyczną metodą, zakładając liny poręczowe. 

Trzymamy mocno kciuki za powodzenie wyprawy !!!

Szczegóły:
https://tramentepui2012.wordpress.com/ 
Facebook 
http://wenezuela.esri.pl/ 

Uczestnicy wyprawy:

Michał Kochańczyk, z wykształcenia ekonomista i afrykanista, jest alpinistą, polarnikiem, żeglarzem, kajakarzem, wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: na szczyt Fitz Roy w Patagonii. Jest instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu i przez 18 lat był prezesem Klubu Wysokogórskiego "Trójmiasto" w Gdańsku. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie... i znacznie więcej. (www.kochanczyk.pl
   

Marek Arcimowicz, architekt planista, instruktor narciarstwa, fotograf. Redaktor i „frontowy” fotograf magazynu GÓRY. Przez wiele lat działał multidyscyplinarnie, łącząc funkcje fotografa, testera i projektanta sprzętu. Prowadzi mobilne międzykontynentalne studio fotograficzne, realizując projekty w kraju i za granicą. Od 2000 współpracuje z polską edycją magazynu „National Geographic”. W latach 2000-2004 był członkiem fotograficznej agencji PORTFOLIO. Zdjęcia i artykuły publikował na łamach m.in.: „National Geographic Traveler”, „Podróże”, „Focus”, „GEO”, „CHIP - Photo-video-digital”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i  Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Foto-Pozytyw”. (blog.arcimowicz.com)


Izabela Stachowicz, absolwentka biologii UJ planująca doktorat w Muzeum Zoologicznym UJ, miłośnik tropikalnych ekosystemów i naukowych wyzwań. Z pasją rozwija swe umiejętności w dziedzinie GIS i chce zająć się modelowaniem środowiska. A gdy już odklei się od komputera lubi nacisnąć spust migawki lub pośmigać na biegówkach.

 
 
Tramen Tepui wyprawa
Opis wyprawy Tramen Tepui 2012
UJ Pismo Polecające
 
powrót
Udostępnij: facebook Facebook
 
  • Care Plus
  • Cocoon
  • Haglofs
  • Steripen
  • Silkbody
  • Kukuxumusu
  • Traveler's Tree
  • Cocoon  (Insect Shield)
 

© 2011-2024 NOMADER  All rights reserved

Nazwy producentów, marki, logotypy, zdjęcia i opisy zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi. Używanie bez pisemnej zgody zamieszczonych na stronie informacji, zdjęć, opisów oraz logotypów stanowi naruszenie prawa autorskiego. Prezentowane przez nas marki i nazwy producentów należą do ich właścicieli i zostały przez nas użyte jedynie w celach informacyjnych. Prezentowane produkty oraz cennik nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Prezentowane produkty mogą nie stanowić odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Rzeczywista kolorystyka niektórych produktów może odbiegać od przedstawionej na witrynach niniejszej strony.